dziś jest 23 Lutego 2012, Czwartek, Imieniny obchodzą:

Wycieczka do oczyszczalni ścieków

W czwartek, 25 maja 2011 roku klasa VIa wybrała się na wycieczkę do stacji uzdatniania wody i oczyszczalni ścieków. Zbiórka była przed budynkiem szkoły o godz. 8:50. Około godz. 9:00 wyjechaliśmy autokarem spod szkoły w kierunku Dębiny.

Najpierw pojechaliśmy do miejsca pobierania wody z Warty. Zobaczyliśmy tam 16 rozległych stawów z częściowo oczyszczoną wodą. Potem zwiedziliśmy budynki i urządzenia firmy Aquanet. Oglądaliśmy tam basen z czystą wodą i małże, dzięki którym sprawdzano czystość Warty. Następnie poszliśmy do baru, aby tam zjeść śniadanie.

Potem znów wsiedliśmy do autokaru i pojechaliśmy do Koziegłów by zwiedzić oczyszczalnię ścieków. We wnętrzu budynku nie było miłego zapachu, lecz po jakimś czasie przyzwyczailiśmy się do niego. Na zewnątrz znajdowały się zbiorniki z oczyszczaną wodą. W całej okolicy czuć było specyficzną woń ścieków. Gdy ruszaliśmy w powrotną drogę i wsiadaliśmy do autokaru, otrzymaliśmy pamiątkową smycz i folder Aquanetu na temat oczyszczania ścieków. Wycieczka była bardzo pouczająca. Chyba nikt z nas nie będzie pił wody prosto z kranu!      

Jan Solarski, kl.VIa

realizacja STUDIO FABRYKA